Linie lotnicze Qatar AirwaysInformacje o liniach Qatar Airways

 • Nazwa linii lotniczej: Qatar Airways
 • Kod IATA: QR
 • Połączenia lotnicze z Polską: 1
 • Wyloty z Polski: Warszawa
 • Rok założenia Qatar Airways: 1993
 • Siedziba: Ad-Dauha
 • Flota:
  Boeing 777-300ER, Airbus A340-600, A300-600, A320-200, A330-200, A330-300, A300-600 Cargo, A319CJ, A319LR, A321-200
 • Oferta połączeń:
  Europa, Azja, Ameryka Północna, Afryka

Katarskie linie lotnicze Qatar Airways nareszcie zawitały do Polski. Swoje przeloty z Polski i do Polski oferuje od 5 grudnia. Obecnie uruchomiono tylko jedno połączenie. Głowna siedziba linii Qatar znajduje się w Ad-Dausze. Port lotniczy Ad-Dauha stanowi najważniejszy węzeł linii Qatar. Linie te należą do sojuszu Arab Air Carriers Organization. Katarskie linie są jedną z najszybciej rozwijających się linii lotniczych na świecie. 50% udziałów katarskich linii należy do państwa, a drugie 50% posiadają prywatni inwestorzy.

Lataj Qatar Airways z Warszawy do ponad 100 miast na calym swiecie.
Skorzystaj z najwyzszej klasy, pieciogwiazdkowych uslug Qatar Airways.

Qatar Airways w Warszawie

O tym, że linie Qatar mają zawitać do Polski mówiło się już od kilku lat. Ostatecznie linie lotnicze Qatar Airways uruchomiły połączenia od 5 grudnia. Na początku jedynie 4 razy w tygodniu i jedynie samolotem Airbus A320. Uruchomienie lotów linii Qatar Airways w Polsce przyspieszyła decyzja innej linii lotniczej Emirates, która zapowiedziała połączenie lotnicze z Warszawy do Dubaju. Emiraty swój debiut w Polsce będą miały po nowym roku. Qatar Airways chciały je uprzedzić. Jeśli znajdą się chętni na oferowane przez Qatar połączenia to właściciele zapowiedzieli, że ściągną do nas większe samoloty oraz zwiększą częstotliwość lotów. Jak wszędzie. Jeśli będzie popyt, to znajdzie się podaż.

Sieć połączeń

Linie Qatar Airways oferują loty do ponad stu miast na cały świecie. Można z nimi dolecieć między innymi do Austrii, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Grecji, Włoch, Rosji, Szwecji, Szwajcarii, Turcji, Wielkiej Brytanii, USA, Australii, Chin, Indii, Indonezji, Japonii, Malezji, Malediwów, Filipin, Jordanii, Kenii, Kuwejtu, Omanu.

Usługi na pokładzie samolotów

Bez wątpienia komfort jaki możemy zaznać na pokładzie samolotów linii Qatar należy do jednym z najwyższych. Każdy samolot jest wyposażony w wewnętrzny, interaktywny system audiowizualny. Niezależnie jakiej klasy bilet zakupisz, masz do niego bezpłatny dostęp, więc o nudzie w czasie nawet najdłuższego lotu możesz zapomnieć. System audiowizualny na pokładzie samolotów linii Qatar zapewnia dostęp do ponad 150 filmów, 150 kanałów TV z całego świata, ponad 50 gier oraz 500 płyt muzycznych. Pasażerowie w czasie lotu otrzymują także darmowy poczęstunek.

Uwaga:
W czasie lotów liniami Qatar nie możemy wykonywać rozmów za pomocą telefonów komórkowych. Możemy natomiast wysyłać SMSy.

Program Partnerski

Linie Qatar Airways nagradza swoich stałych klientów w specjalnym programie partnerski Privilege Club. Podobnie jak w programie Miles & More zbierasz punkty za przeloty, którymi możesz zapłacić za następny bilet lotniczy.

 

Tańsze alternatywy

Jeżeli szukasz tańszej alternatywy dla linii Qatar, a wybierasz się w podróż lotniczą po Europie, to powinieneś zainteresować się linią lotniczą RYAN AIR, czyli irlandzkim przewoźnikiem, który należy do grupy najbardziej popularnych, tanich linii lotniczych. RYANAIR sprzedaje najwięcej biletów w Polsce.