Linie lotnicze Aer LingusAer Lingus to irlandzki przewoźnik, który rozpoczął działalność w 1936 roku. Pierwsze loty Aer Lingus odbywały się w obrębie Irlandii i Wielkiej Brytanii. W 1958 roku linie lotnicze Aer Lingus uruchomiły połączenia transatlantyckie do Nowego Jorku.

Od kilku lat linie lotnicze Aer Lingus obsługują połączenia do Afryki i na Bliski Wschód. Siatka połączeń obejmuje łącznie ponad sto pięćdziesiąt tras do większości najważniejszych i najczęściej odwiedzanych miast świata.

Linie lotnicze Aer Lingus od początku swojej działalności rozwijają się bardzo prężnie. Podnosząc standard lotów i ich bezpieczeństwo, obniżając ceny biletów zyskują sympatię podróżnych. Są jednym z dziesięciu największych przedsiębiorstw w Irlandii. Flota Aer Lingus składa się z około czterdziestu samolotów typu Airbus, których średni wiek nie przekracza pięciu i pół roku.

Linie lotnicze Aer Lingus należą do aliansu lotniczego OneWorld i współpracują z takimi potentatami lotniczymi jak American Airlines, British Airways, Swiss czy Iberia. Dzięki współpracy w OneWorld siatka połączeń Aer Lingus jest jeszcze ciekawsza. Linie należą również do grupy punktualnych, bezpiecznych i tanich przewoźników. Bilety lotnicze Aer Lingus są jednymi z tańszych na rynku. Za niewielką dopłatą na pokładzie samolotu można otrzymać napój lub posiłek. Jako tani przewoźnik zapewnia niskie ceny biletów i bezpieczny lot w komfortowych warunkach.

Linie lotnicze Aer Lingus mają bardzo ciekawie zaplanowaną i rozbudowaną siatkę połączeń. Bilety lotnicze Aer Lingus sprzedawane są do wielu atrakcyjnych miejscowości, na całym świecie.

Aer Lingus zatrudnia wysoce wyszkolony personel z bogatym doświadczeniem. Obecnie linie zatrudniają blisko siedem i pół tysiąca pracowników. Rocznie linie lotnicze Aer Lingus przewozi ponad sześć milionów pasażerów. Bilety lotnicze Aer Lingus z Polski można kupić na loty z Krakowa, Poznania i Warszawy do Dublina i Nowego Jorku.