Linie lotnicze Czech AirlinesJedną z najstarszych linii lotniczych w Europie są linie lotnicze Czech Airlines, które powstały w 1923 roku. Pierwsze loty odbyły się w tym samym roku na trasie Praga- Budapeszt. W czasie II Wojny Światowej linie lotnicze Czech Airlines zawiesiły działalność. Dopiero w 1945 roku rozpoczęły działalność od nowa. Pierwsze interkontynentalne loty odbyły się w 1947 roku, był to lot na trasie Kair- Ankara.

W latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych jak większość linii lotniczych w Europie Wschodniej Czech Airlines korzystał głównie z samolotów produkcji radzieckiej. Były to samoloty typu Ił, TU i JAK.Ostatnie bilety lotnicze Czech Airlines na pokład radzieckiego samolotu sprzedano w 2000 roku.

Od 1991 roku linie lotnicze Czech Airlines wymieniały samoloty radzieckie na Airbusy, Boeingi i samoloty typu ATR. Dziś flota Czech Airlines składa się z ponad pięćdziesięciu tego typu maszyn. Linie lotnicze Czech Airlines obsługują dziś około siedemdziesięciu połączeń do ponad stu portów lotniczych w ponad czterdziestu krajach. Rocznie sprzedają ponad cztery miliony miejsc w swoich samolotach.

Linie lotnicze Czech Airlines mają również bardzo szeroką siatkę połączeń charterowych dla biur podróży. Czech Airlines współpracują między innymi z Exim Tours. Dzięki takiej współpracy, bilety lotnicze Czech Airlines sprzedawane są na loty do Wenezueli, na Kubę, Dominikanę a także do Egiptu, Salwadoru, Grecji i na Wyspy Kanaryjskie. Bilety lotnicze Czech Airlines kupowane za pośrednictwem biur podróży sprzedawane są w wyjątkowych i bardzo indywidualnych promocjach.

Linie lotnicze Czech Airlines mają na swoim koncie wiele nagród. Między innymi czterokrotnie zostały najlepszymi liniami lotniczymi w Europie Wschodniej i Środkowej. Badania które prowadzi IA TA, linie lotnicze Czech Airlines mają największą liczbę zadowolonych pasażerów na swoim koncie. Czech Airlines należy do sojuszu Sky Team i programu lojalnościowego OK Plus. Linie lotnicze Czech Airlines zatrudniają tylko wykwalifikowany i doświadczony personel, który dba o komfort i bezpieczeństwo pasażerów.