Linie lotnicze KLMJednym z największych przewoźników na świecie są Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM, które powstały w 1919 roku. Linie lotnicze KLM działają nie przerwanie na rynku lotniczym od dziewięćdziesięciu lat, ciesząc się bardzo dużym szacunkiem wśród pasażerów i współpracujących linii lotniczych.

Główną siedzibą KLM jest port lotniczy w Amsterdamie. Linie są członkiem holdingu Air France- KLM i należą do sojuszu Sky Team i Northwest Airlines. Linie dysponują flotą składającą się z ponad stu siedemdziesięciu samolotów typu Boeing, Fokker, Embraer i McDonnell Douglas. Mają jedną z największych w Europie flot kombi, która liczy blisko dwadzieścia samolotów typu Boeing.

Linie lotnicze KLM jako jedne z pierwszych linii lotniczych w Europie rozpoczęły loty do Nowego Jorku, było to w maju 1946 roku. Są jedną z najlepiej rozwiniętych i najnowocześniejszych linii w Europie. Bilety lotnicze KLM sprzedawane są na ponad sto osiemdziesiąt tras na całym świecie. Linie oferują połączenia do około czterystu miast w ponad osiemdziesięciu krajach. Bilety sprzedawane są w systemie e-bilety, co znacznie ułatwiło i skróciło odprawę pasażerów na lotniskach.

Bilety lotnicze KLM sprzedawane są w dwóch klasach, biznesowej lub ekonomicznej. W obu klasach lotu KLM zapewnia pasażerom najwyższy standard lotu. Nie zależnie od ceny biletu i klasy lotu oferują telewizory i telefony z możliwością wysłania wiadomości tekstowej i wspomniany już smaczny posiłek. KLM linie lotnicze w klasie biznes dają możliwość podróżowania w wygodnym, masującym fotelu czy lampkę do czytania. Linie lotnicze KLM jak na Królewskie Towarzystwo Lotnicze przystało świadczy usługi na bardzo wysokim poziomie w stosunku do ceny biletów.

Linie lotnicze KLM jako jedne z niewielu linii lotniczych oferują bardzo ciekawe menu na pokładach samolotów. Można tu zjeść bardzo smaczny posiłek z różnych kuchni świata. Pasażerowie mają do wyboru dania kuchni orientalnej, zachodniej czy ekologicznej.